XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Tunik

Tunik

Tunik gömleğin uzun boylu kardeşidir diyebiliriz. Tunikler üst kısmı gömlek gibi tasarlanmış fakat gömlek gibi bel hizasında bitmeyip basenlere kadar inen, bazen daha da uzun olabilen gömleklerdir diyebiliriz. Tıpkı gömlek gibi tunikler de tesettür giyim firmalarının vazgeçilmez parçalarıdır.

Tunik her mevsim giyilebilir. Yazın keten, şifon gibi ince kumaşlarla kullanıldığı gibi kışın kadife kumaştan, yünlü kumaştan yapılmış tunikler, içinden giyeceğiniz boğazlı bodylerle sizi şık bir görüntüye kavuşturur.

Tunik dar paça pantolon, tayt gibi bacakların inceliğini vurgulayan giysilerle kombinlendiğinde şıklığa şıklık katar. Modeline göre çok bol paça olmayan pantolonlarla ve eteklerle takım haline getirilebilir.

Tesettür giyimde tuniklerin önemli bir yeri vardır. Vücut hatlarını belli etmek istemeyen kadınların özellikle tercih ettiği tunikler gerek gündelik hayatta, okulda, pazarda, alışverişte, sokakta, evde gerekse işyerinde, ofiste pratik bir parça olarak kullanılıyor. Hem iç kıyafet hem de dış kıyafet olarak kullanılabilen tunikler her çeşit kumaştan yapılabilir.

Çizgili, floral, puantiyeli, kareli tunikler yaz günlerinin favori parçalarıdır. Düz renk tunikler, özellikle siyah renkli tunikler neredeyse bir kap, ferace, trençkot ihtiyacını giderebilir.

Tunikler dünyasının kraliçesi kimdir diye soracak olursanız elbette jean tuniklerdir diyebiliriz. Jean tunikler aynı zamanda ceket de sayılabilir. İnce jean kumaştan bir tunik yaz mevsiminin üniforması olabilir.

Tunik dar bir kıyafet değildir. Bu sebeple dar bir şekilde sizi sarmayacağı için daha derli toplu bir görünüm sağlar. Bu derli toplu görüntüyü desen karmaşasıyla sabote etmediğiniz sürece şıklığı kimseye bırakmazsınız.  Dökümlü tunik modelleri ile vücut tipinize uygun seçimlerle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Desenli tunikleri düz renkli pantolonlarla kombinlediğinizde sofistike bir görüntü kazanırsınız fakat kombin parçanız eğer kloş bir etekse tuniğin bütün güzelliği söner. Bol bir etek bol inen tuniğinizin duruşuna ihanettir. Eğer ille de etekle kombinleyecekseniz tuniğinizin ön kısmı kısa ve asimetrik inmeli, eteğin hareketiyle uyumlu bir şekilde görünmelidir.

Tunikle gündelik hayatın hareketli ritmine katılabilir, şık bir kumaştan yapılan, örneğin şifon bir tunikle gece davetlerinde elegan bir havaya bürünebilirsiniz. Yazın keten tunikler önü açık ya da kapalı bir şekilde kullanılabilir.

Trendy bir görünüme sahip olmak için pahalı tercihlere gerek yoktur. Ucuz tunik modelleri ve çeşitleri ile de hem gündelik hem ofis şıklığı yakalanabilir. Tunikler stiletto, bootie gibi topuklu ayakkabı modelleriyle kombinlenebildiği gibi espadril, babet gibi spor modellerle de birlikte kullanılabilir.

Vücut proporsiyonuna göre tunik seçimi son derece önemlidir.

Armut Vücut Tipine Göre Tunik

Armut vücut tipine sahip kadınlar dar olan omuzlarını kamufle edecek düz kesimler ve vatkalı modeller tercih etmelidirler. Yaka detaylarıyla dar olan üst kısım daha zengin, daha hoş görünecektir. Yakalarda danteller, fiyonklar, kurdeleler, düğmeler, broşlar, yaka iğneleri, fularlar dikkatleri üst kısma çekecektir.

Elma Vücut Tipine Göre Tunik

Elma vücut tipine sahip kadınlar ise büyük göğüslerini ve geniş karın bölgesini kamufle etmek için çok bol ya da çok dar olmayan bir model seçmeli ve desenli, baskılı, cepli modellerden kaçınmalıdırlar. Tuniğin boyu kalçanın altında bitmeli ve dikkatleri bacaklara vermeli ki dikkatler karın bölgesinden uzaklaşsın.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Tunik

Dikdörtgen vücut tipine sahip kişilerin omuzları geniştir ve beden bele doğru dümdüz, kıvrımsız iner. Kemeri bol bir şekilde aksesuar olarak kullanmak tuniği hareketlendirir fakat sıkı takıldığı takdirde fiyaskoyla sonuçlanabilir.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Tunik

Kesinlikle ince bir kemerle belin inceliği vurgulanmalı fakat kum saati vücut tipi her zaman şanslıdır. Kemer kullansa da omuzlarda vatka ya da apolet olsa da her şekilde şık ve zarif görünürler. 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım