XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Bone/Tesettür Bone

Bone

Bir dönemin yüzücü kıyafeti olan bone son yılların tesettür giyim alanındaki en büyük buluşudur diyebiliriz. Tesettür giyim boneyi ipek eşarbın altından saçları ve kafa şeklini daha simetrik tutmak için kullanmayı bulduğundan bu yana yalnızca bone üreten markalar bile ortaya çıktı. Bone başlangıçta tek model iken zamanla ihtiyaca göre modelleri artırılarak zengin seçenekler tüketiciye sunulmuştur. Bu pratik giyim parçası neredeyse aksesuar olacak kadar küçük bir detay olmasına rağmen gerek günlük hayatta gerekse davetlerde, ofislerde, gece gezmelerinde hatta düğünlerde kullanılmaktadır.

Bone, saça direkt değdiği ve saçları sımsıkı tuttuğu için kumaşıyla ve dikimiyle özen gösterilmesi gereken parçalardır. Gün boyunca başta duran boneler saç diplerinin nefes almasını engellememelidir. Tesettürlü hanımların gerek evde gerek dışarıda tercih ettiği boneler çeşitli kumaşlardan meydana getirilmektedir. Her ne kadar bütünü görünmese de bonelerin de modası vardır. Trendy boneler kumaşlarına göre ve modellerine göre zengin çeşitlere sahiptir.

Bone, yumuşak ve esnek kumaşlardan meydana gelmelidir. Pamuklu, likralı, penye, kadife, viskon, sandy kumaşlardan yapılan boneler saçları ve başı bütünüyle sararak derli toplu bir görünüm sağlarlar.

Tesettür bonelerde daha çok siyah renkli boneler tercih edilmektedir. Beyaz ve ekru tesettür boneler gelinliğin duvağının altında kullanılır. Kırmızı, mavi, yeşil bonelerse spor şıklık için takılan şalın ya da eşarbın altından bir bant şeklinde gösterilerek kullanılır.

Tesettür Bone Modelleri

Tesettür boneleri yüzücü bonesiyle aynı model baz alınarak tasarlanmıştır fakat birkaç farklı dokunuşla tesettürlü hanımların daha pratik kullanacağı yepyeni bir dizayna kavuşmuştur. Düz yüzücü bonesine arkadan bağlamaya müsait iki uzantıyla bağcıklar eklenerek bonenin darlığı ya da genişliği kullanan kişiye bırakılmıştır. Bağsız modelleri boneler kafaya bere gibi giydirilirken bağlı modeller ense üzerinde bağların fiyonk şeklinde bağlanmasıyla kullanılır.

Dantelli boneler tesettürlü hanımların ev gezmelerinde tek başına da kullanabileceği şıklıkta tasarlanmıştır. Eşarbın altından elegan bir hava verdiği gibi yalnız kullanımda da giyilen kıyafete göre şık bir görüntü oluşturur.

Fırfırlı boneler özellikle ipek eşarpların yumuşak ve her an bozulabilecek görüntüsünü orantılamak, düzenlemek için ideal parçalardır.  Fırfırlı tesettür bonelerin tepe kısmındaki katlı görünüm özellikle kısa saçlı olan tesettürlü hanımların eşarbın altından bir topuz görüntüsü elde etmelerini sağlar. Fırfırlı boneler eşarbın, şalın, başörtüsünün düzgün ve derli toplu durmasına yardımcı olur.

Tesettür Bone Kombinleri

Tesettür bonelerinin büyük bir kısmı ana örtünün altında kalır. Buna rağmen çeşitli ebat ve modellerde boneler pratik bir şıklık sağlar. Alın kısmına gelen bölgesine koyulan saten, fisto, parlak biye, dantel, pili, çapraz bant gibi parçalarla tesettür boneler oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Abiye kıyafetlerle birlikte kullanılan saten boneler, üzerine atılan bir ipek şal ile şıklığınız şıklık katar.

Medine ipeği eşarp, ipek eşarp, twill eşarp, şifon eşarp ve pamuklu eşarplar uygun bir tesettür bone ile kombinlendiğinde form kazanır, başta estetik bir duruş sağlar. Eşarplardaki desenlere, desenlerin içindeki renklere uygun tesettür bonelerle uyum sağlanabilir.

Tesettür modasında öne çıkan ürünlerden biri de son yılların vazgeçilmezi şallar. Tesettür boneler şalların içinde de rahatlıkla kullanılabilir. İpek dantelli, abiye şalların yanısıra keten, viskon, penye, saten gibi kumaşlardan yapılmış şallar da tesettür boneleriyle birlikte takılabilir. Kişiliğinize ve bulunduğunuz ortama göre seçeceğiniz bonelerle hem pratik, hem konforlu hem de şık olabilirsiniz. Üstelik bu şıklık için büyük paralar harcamaya gerek yok. Ucuz tesettür bonelerle de şıklık sağlanabilir fakat dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dikim kalitesi. Kalitesiz bonelerin alın kısmındaki dikişleri gün boyu kullanımda iz bırakabilir, kötü bir görünüm ortaya çıkarabilir. Kaliteli tesettür boneler için özellikle adı bilinen bone markalarını seçmekte fayda var. 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım